Trampu tas nekavēja paziņot par uzvaru izšķirošajos štatos un ka tālāk skaitīt nav vajadzīgs.
Trampam pašam tagad pietiek citu problēmu, jo viņš ir iesaistīts četros dažādos tiesas procesos, kuros viņam izvirzīti desmitiem apsūdzību par dažādiem nodarījumiem, sākot no centieniem nelikumīgi ietekmēt 2020.
Lai kļūtu par ASV prezidentu, kandidātam ir jāsaņem elektoru vairākuma atbalsts, tātad 270 balsis.
Lai arī šis labi iestudētais joks izsauca jautrību zālē un vispārēju atzinību, nevar teikt, ka tas būtu plaši “aizgājis”. Šī iesauka Trampam nav pielipusi.
Šie pūliņi bija gandrīz velti, jo tikai divi elektori Teksasā pārgāja pretinieku pusē, un rezultātā Tramps tika ievēlēts ar 304 balsīm.
Pirmais no tiem 1824. gadā bija Džons Kvinsijs Adamss, bet beidzamais pirms Trampa - Džordžs Bušs juniors, kas 2000.gadā pārspēja demokrātu Alu Goru pēc ieilgušas balsu here pārskaitīšanas Floridā.
Tiesa gan, šobrīd sabiedriskās domas aptaujās Tramps, neraugoties uz pagātnes skandāliem, citus nominācijas pretendentus apsteidz ar lielu pārsvaru.
Republikāņu līderis Tramps tikmēr ir paudis šaubas par NATO lietderību un izdevīgumu. Jau sava pirmā prezidentūras termiņa laikā viņš prātojis par iespējamo ASV izstāšanos no NATO vai vismaz pasīvāku lomu citu valstu drošības garantēšanā.
Kopumā Gors valsts mērogā izcīnīja par gandrīz 500 000 balsu vairāk, taču pēc tam, kad tika atzīta Buša uzvara Floridā, viņš kļuva arī par visu vēlēšanu uzvarētāju, iegūstot 271 elektora balsi.
Taču kopumā aptaujas liecina, ka Tramps aizsteidzies tālu priekšā gan Desantisam, gan Heilijai un citiem kandidātiem. Vairāki kandidāti jau ir izstājušies no cīņas, piemēram, bijušais ASV viceprezidents Trampa valdībā Maiks Penss.
five. novembrī ASV telekanāli MSNBC, ABC, CBS un NBC pārtrauca pārraidīt tiešajā ēterā Trampa preses konferenci, guess CNN translāciju papildināja ar uzrakstu kadrā: "Bez jebkādiem pierādījumiem Tramps apgalvo, ka tiek apkrāpts".
Proti, jau šobrīd abi divi galvenie kandidāti ir izteikuši nevēlēšanos piedalīties priekšvēlēšanu debatēs, kas ir bijusi ļoti būtiska daļa politiskās kultūras ASV, parādot, ka, neraugoties uz atšķirībām, ir kopīgas politiskās normas,” stāsta Vargulis.
Kad tas nāca gaismā, Klintones politiskie pretinieki uzskatīja, ka tā bijusi kliedzoši nevērīga apiešanās ar ASV valsts noslēpumu, jo privātu serveri spiegiem, teorētiski, uzlauzt būtu vieglāk, nekā valsts uzturētu.
movie ⟩ "Aiz priekškara": Propagandisti sižetos pievēršas latviešu lamuvārdiem, "ierēcot" par baltiešiem